USB wifi stickemet cseréltem le erre az antennára. Nem kiemelkedően dobja meg a vétel erősségét, minősége sem a legjobb, de hozza azt amit elvártam tőle.
A kinti konyhában lévő konfigunk idáig egy sima USB sticken csatlakozott a wifihez 3-1 erősséggel (úgy hogy hosszabbítóval fel volt vezetve a gép fölé a falra). Azonban sikerült szereznem egy TP-Link PCI-os kártyát, amihez már lehetett antennát is csatlakoztatni. A gyári antennája nem sok jelet fogott, mivel a gép háta mögött volt. Gondoltam rendelek egy erősebbet, így erre esett a választás. Az összeszerelés minősége nem a legjobb, főleg a “zsanérja” elég gagyi, de ha felhajtom megáll és nem csuklik össze. A mágneses talp jópofa és elég erős. A kábelezés egy kissé rövid, de még épp megfelel. Sima SMA csatlakozóval rendelkezik.
Ezt az antennát a gép mellé helyezve, mindenféle bűvészkedés nélkül a 4-5-ös erősségre módosult, ami pont megfelelő. Ha valaki az otthoni vételi erősséget szeretné kissé megerősíteni annak ez megfelelő, aki a szomszédtól szeretné a vételt szerezni, annak viszont kevés.
Innen rendeltem:
https://www.tinydeal.com/24g-8dbi-rp-sma-high-gain-wifi-omni-antenna-p-23311.html




